Pomladi, ko je začelo vse zeleneti in cveteti, smo otroci iz skupine  Žabice občudovali cvetoče travnike. Želeli smo si, da bi rože krasile tudi naš vrtec, zato  smo  posejali semena različnih cvetlic. Pridno smo jih zalivali in vsak dan nestrpno opazovali ali so rože že pokukale iz zemlje.

Toplo pomladno sonce nas je povabilo k urejanju okolice vrtca. Obiskali smo vrtnarijo, kjer smo kupili rože, zelišča in jagode.  Mali vrtnarji smo očistili gredice, jih prekopali in zasadili sveža zelišča. Ta lepo rastejo. Kmalu jih bomo lahko uporabili za  pripravo zeliščnih sokov s katerimi si bomo osvežili vroče poletne dni. Z njimi bomo izboljšali tudi okus mlečnega namaza ali juhe. Uredili smo dve novi gredici v obliki pikapolonic in na njih zasadili  jagode. Vsak dan se jih nekaj obarva  na rdeče in z njimi se veselo sladkamo.

Na vhodu v vrtec pa vas pozdravljajo rože različnih barv, ki vam izrekajo dobrodošlico in vam naznanjajo, da vstopate v pisano druščino nasmejanih otrok in vzgojiteljic.

Utrinke si lahko ogledate v galeriji.

otroci iz skupine Žabice z vzgojiteljicama Damjano in Majo