Prav ponosni smo na to, da je v letošnjem šolskem letu pri nas tlela misel kako obeležiti dan zemlje, ki ga obeležujemo 22. aprila. V pričakovanju smo uredili prostor na levi in desni strani vrtca.  Požagali smo dve stari dotrajani drevesi, izkopali korenine in luknje. Po skupinah smo se z otroki veliko pogovarjali kako pomembna so drevesa za naš planet. Na dna 22. aprila so otroci vseh skupin v vrtcu v Vavti vasi pomagali, da smo skupaj posadili majhen rdeč javor na eni strani in mogočno plantano na drugi strani vrtca. Otroci so na to ponosni in drevesa z veseljem vsakodnevno opazujejo.

V ponos pa nam je tudi da ravno ta dan naša občina Straža praznuje svoj praznik – občinski praznik. Veseli nas, da laho med otroke delimo slogan Občine Straža, ki se glasi Občina Straža – kraj topline, zelenja in modrine.

Sabina Krštinc