Spoštovani starši,

Z veseljem napovedujemo naš dogodek ob zaključku letošnjega šolskega leta.

Vabimo vas na Lučkarijado in obeležitev družinskega dne, ki ga v skupnem sodelovanju organiziramo strokovne delavke vrtca in Občina Straža. Na prireditvi bo predstavljen tudi projekt Turizem in vrtec, ki ga spodbuja Turistična zveza Slovenije.

Vabimo vse družine vrtca Krkine lučke, v sredo, 1. 6. 2022, ob 17.00 uri v Športni park Breza, kjer se bo veliko dogajalo.

Poleg delavnic, ki so naštete spodaj se bodo predstavili tudi ribiči in Občina Straža.

Opis delavnic:

• ŠTAFETNA IGRA Z VODO: prenašanje vode z vedrom do vedrovke dokler ne bo polna. Na koncu odrasli črpajo vodo, otroci pa s cevjo ciljajo tarčo in jo poskusijo zbiti s stojala.
  • ČUTNA POT: sprehod skozi čutno pot, najbolje bos. Po čutni poti se lahko sprehaja otrok ali pa starš.
  • IZDELOVANJE ETIKETE ZA STEKLENIČKO ZA VODO: izdelovanje etikete za na stekleničko. Stekleničke se dobijo pri delavnici.
  • IZDELOVANJE VODE Z OKUSOM: otroci si v stekleničke dajo zelišča, sadje, citruse…. In na koncu si natočijo vodo.
  • RISANJE NA KAMNE: risanje na kamne s tempera barvami.
  • ZGIBANJE LADJIC IN IZDELOVANJE HOBOTNIC: zgibanje ladjic iz reklamnega papirja in izdelovanje hobotnic iz tulca od papirja, na katere se bo prilepilo trakove.
  • IZDELOVANJE RIBIŠKIH PALIC: navezovanje vrvice na leskove veje in izdelovanje rib ter navezava na vrvi.
  • IZDELOVANJE KUPONOV ZA HRANO: izdelovanje kuponov za hrano, s katerimi se bodo lahko prevzele porcije hrane.

Za ves potreben material bomo poskrbeli organizatorji dogodka. Pomembno je le:

• da na vseh delavnicah sodelujete in delujete kot družina,
  • da imate s sabo vodo oz pijačo za vašo družino,
  • da imate s sabo nahrbtnik z rezervnimi oblačili za vašega otroka.

Veselimo se popoldneva preživetega v vaši družbi. Pričakujemo vas v čim večjem številu.

Z lepimi pozdravi

Strokovne delavke vrtca Krkine lučke