PUSTNE SMO ŠEME,
NIČ NISMO LENE.

OKROG SE VRTIMO,
IN VESELIMO.

Dne, 21. 2. 2023, v naš vrtec niso prišli otroci, ampak maškare. Kako lepo je videti sijoče očke. Kaj vse otroci doživijo, ko se preobrazijo v njim ljubo osebo, predmet, žival,…

Po zajtrku, ko smo pojedli slastni krof, smo se vse skupine iz vrtca Vavta vas zbrale pred šolo in po pešpoti ob Krki odšli proti centru Straže. Na poti  se nam je pridružila še skupina Škratkov iz vrtca na Stari cesti. Nadaljevali smo pot proti Občini Straža. Tam so nam nasproti prišli otroci iz skupine Ptički in Ulice talcev. Zbrali smo se pred Občino Straža, kjer so nas že čakali g. župan Dušan Krštinc s sodelavkami iz občinske uprave. Zapeli smo jim našo himno Krkine lučke in pustne pesmice. Postregli so nam s sokom, bonboni in sladkim presenečenjem. Nastala je še skupinska fotografija za spomin. Bilo nam je lepo, maškare pa so naredile dobro delo, odgnale zimo, saj nas je celo pot spremljal prijeten sonček.

Pripravila: Sabina Krštinc