Skupina Balončki se je v letošnjem šolskem letu pridružila projektu Pomahaj po Sloveniji, ki je podprojekt Pomahajmo po svetu. Prijateljevali smo s skupino Gosenice iz Cirkulan. Med seboj smo se povezali preko video omrežja, kjer smo se videli v živo, si pomahali in jih spoznali. Otroci so si pokazali kako se igrajo, kakšne pesmi pojejo, v kakšnem okolju živijo, predstavili vrtec in občino. Projekt vsebuje program »Pet prstov« v katerem je pet tem, pet video srečanj – To sem jaz, Jaz in moja družina, Jaz in moj vrtec, Jaz in moje mesto ter Jaz in moja država. Na koncu pa še srečanje Dlan, kot evalvacija celotnih srečanj, kaj naj je bilo všeč. Ob aktivnostih v sklopu projekta smo se zelo zabavali, se naučili veliko novega in sklepali nova prijateljstva.

Zapisali: Martina in Tina