Mesec december je bil v celoti namenjen bližajočim se praznikom ob katerih smo otrokom želele približati čarobnost meseca. Mesec je minil poln veselja in presenečenj. V začetku decembra smo v Vavti vasi kot na dislocirani enoti na Stari cesti okrasili novoletno jelko, ki je bila v osrednji garderobi, za katero smo sami pripravili okraske. Na dislocirani enoti na ulici Talcev pa so s popoldansko delavnico s starši poskrbeli za lepo presenečanje otrokom in pravljično okrasili igralnico. Otroci so bili navdušeni. Prejeli smo Miklavževo presenečenje. V vrtcu smo izdelovali čestitke za Rdeči križ, dopisovali in družili smo se s prijateljskimi skupinami.

Strokovne delavke so nam v nadaljevanju meseca pripravile čudovito predstavo Babica je zbolela ob kateri so otroci budno spremljali dogajanje. Obiskala nas je tudi knjižničarka in prebrala pravljico. Ob okrašeni smrečici smo imeli glasbene urice. Pripravili smo božični kino, kjer smo si ogledali praznično risanko zraven pa jedli kokice. Obiskal nas je tudi dedek Mraz, zapeli smo mu pesmice, se z njim malo poveselili in podružili. Veseli smo bili srečanja z njim. Pred počitnicami smo pripravili tudi novoletni ples.

Zapisali: Tina B. in Martina G.